• 15,4 m² covered terrace, providing the luxury of comfortable outdoor lounging, despite the weather.
• Exclusive exterior, integrating the elements of classical style and modernity.
• Numerous windows for bright interior space.
• Functional and cosy living area, featuring an open space for lounging and a kitchenette zone.
• 3 bedrooms, providing the luxury of comfortable relaxation.
• A compact dedicated bathroom area for residential comfort.
Enjoy your mornings on a spacious terrace, contemplating the day ahead. HANNA 3 is a great choice to become a secondary residence for larger families, ensuring lots of privacy and comfort. Efficiently planned internal layout of the house uses each area to the fullest.
This model is a superb choice for camping purposes – in case you are looking for a business solution, we have 1 and 2 bedroom versions of a similar model available as well.
| Anti Rot Warranty | 10 Year |
|---|---|
| Bathrooms | 1 |
| Bedrooms | 3 |
| Doors | 1 * 85 x 192 cm; 4 * 70 x 192 cm (internal) |
| Eaves height | 249.5 cm |
| External dimensions (WxD), Metric | 1140 x 773 cm |
| Floor | 100 mm wooden foundation beams; 19 - 20 mm thick tongue & groove boards |
| Floor area | 55.80 m² |
| Material | Slow grown spruce |
| Ridge Height | 344.5 cm |
| Roof | 2x135 mm wooden rafters; 19 - 20 mm thick tongue & groove boards; 100 mm timber frame ; 25 mm timber batten |
| Roof Area | 100 m² |
| Roof Covering Material | Optional |
| Roof Overhang (Front, Side, Back) | 40 cm |
| Roof Slope Ratio | 15° |
| Total Number of Rooms | 5 |
| Wall | 44+44 mm double wooden log with 120 mm gap inside |
| Windows | 1 * 70 x 108 cm, 6 * 138 x 105 cm |
| Wood Treatment | Optional |
-
There are no reviews for this product.
-
No questions yet
We install and assemble the product you purchased on-site. What you need to do is prepare the foundation (sub-basement) according to the plan. You can make the foundation with concrete, bims, curb, or metal.
For example, we set up and deliver a 50m² house within 1 week. The installation of the house + all doors and windows + floorboards + ceiling boards are our responsibility. We hand over the keys after the wooden structure is assembled.
Since we only work with wood, we do not perform interior decoration. Electricity + water + bathroom + kitchen, and roof insulation are your responsibility.
(if there is a bulk order, we can provide a turnkey price thanks to our solution-oriented partner companies)
Our headquarters is in Antalya. For orders of 1 unit, transportation is the customer's responsibility. For orders of at least 4 units and multiples, transportation is our responsibility.
Need a consultation?
Our manager will answer all your questions- Product code: AV2536





