• Two double doors and large windows provide beautiful aesthetics and ensure that lots of light fill up your space throughout the day
• 48 m² internal space, allowing to arrange the house in any desired way
• A compact kitchenette and dedicated bathroom area for your utmost residential comfort
The place we live in and our surroundings can inspire us to do amazing things – thus, immersing yourself into wonderful architectural aesthetics and natural surroundings can help you lead a more inspired way of life. MARINA has been created for a person valuing utmost attention to detail, spaciousness and comfort. We strived to create the house that would gather families, friends and provide you with a relaxed and cosy atmosphere to spend your days together in.
| Anti Rot Warranty | 10 Year |
|---|---|
| Doors | 2* 331 cm x 192 cm, 1* 70 cm x 192 cm |
| Eaves height | 229,5 cm |
| External dimensions (WxD), Metric | 800 x 595 cm |
| Floor | 20mm thick boards |
| Floor area | 48 m² |
| Living space | 43,55 m² |
| Material | Slow grown spruce |
| Ridge Height | 297 cm |
| Roof | 20mm thick boards |
| Roof Area | 59 m² |
| Roof Covering Material | Optional |
| Roof Overhang (Front, Side, Back) | 40cm |
| Total Number of Rooms | 2 |
| Wall | 80 mm |
| Windows | 1* 246 cm x 192 cm, 1* 70 cm x 105 cm, 1* 50 cm x 50 cm |
| Wood Treatment | Optional |
-
There are no reviews for this product.
-
No questions yet
We install and assemble the product you purchased on-site. What you need to do is prepare the foundation (sub-basement) according to the plan. You can make the foundation with concrete, bims, curb, or metal.
For example, we set up and deliver a 50m² house within 1 week. The installation of the house + all doors and windows + floorboards + ceiling boards are our responsibility. We hand over the keys after the wooden structure is assembled.
Since we only work with wood, we do not perform interior decoration. Electricity + water + bathroom + kitchen, and roof insulation are your responsibility.
(if there is a bulk order, we can provide a turnkey price thanks to our solution-oriented partner companies)
Our headquarters is in Antalya. For orders of 1 unit, transportation is the customer's responsibility. For orders of at least 4 units and multiples, transportation is our responsibility.
Need a consultation?
Our manager will answer all your questions- Product code: AV321-2




